Cykl warsztatów dla pracowników i doktorantów UW pt. „Opiekun prac dyplomowych w roli mentora i brokera w procesie współpracy z partnerami zewnętrznymi”

przez | 17/04/2016

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie z cyklu Praktyczny UW (PUW):
warsztaty dla pracowników i doktorantów UW
pt. „Opiekun prac dyplomowych w roli mentora i brokera w procesie współpracy z partnerami zewnętrznymi” poświęcone wymianie wiedzy i dobrych praktyk dotyczących opieki nad studentami piszącymi prace dyplomowe, które mają wymiar praktyczny.

Prace dyplomowe odpowiadające na zapotrzebowanie zewnętrznego partnera (firmy, instytucji, organizacji) to coraz częstsze zjawisko na wielu uczelniach. Wpisuje się ono w proces otwierania uczelni na świat zewnętrzny i budowania synergii między kształceniem akademickim oraz potrzebami gospodarki. W związku z tym trendem, na UW, już od roku, jest prowadzony pilotażowy projekt pt. eCoSolving, którego celem jest kompleksowe wsparcie wszystkich stron zaangażowanych w ten proces zarówno studentów, jak i pracowników naukowo-dydaktycznych.
Na warsztatach podzielimy się z Państwem wstępnymi wynikami naszego projektu. Zainicjujemy powstanie na UW „wspólnoty praktyków”. Chcielibyśmy poznać Państwa doświadczenia w tym zakresie oraz zainspirować tych z Państwa, którzy tego jeszcze nie robili, do angażowania dyplomantów do podejmowania tematów z potencjałem wdrożenia czy zastosowania. Na podstawie doświadczeń naszego projektu głęboko wierzymy, że ten rodzaj pracy może być źródłem naukowej satysfakcji i dla studentów, i dla Promotorów.
Zakres tematyczny warsztatów UW jest zbieżny z seminariami pod tym samym tytułem realizowanymi w ramach projektu eCo-Solving w styczniu i lutym 2016. Zapisy na poszczególne warsztaty są niezależne, tzn. można zapisać się na wybrany warsztat lub kilka.
Uwaga: warsztaty pod tym samym tytułem mają ten sam zakres tematyczny.

1. Współpraca z partnerem instytucjonalnym
Czas i miejsce: 26.04.2016, w godz. 12:00-13:45,

12:00-12:10 Wprowadzenie: dr Maria Rogaczewska, CWS UW
12:10-12:30 Aplikacyjne prace dyplomowe – drogi do sukcesu:
12:30-12:35 Komercjalizacja wiedzy – wsparcie UOTT: Piotr Musiał, UOTT
12:35-13:45 Nawiązanie współpracy i diagnoza potrzeb partnera: Tomasz Szymański,
beginning | creative collaboration agency

2. Współpraca z partnerem instytucjonalnym
Czas i miejsce: 26.04.2016, w godz. 14:15-16:00,

14:15-14:25 Wprowadzenie: dr Maria Rogaczewska, CWS UW
14:25-14:45 Aplikacyjne prace dyplomowe – drogi do sukcesu:
14:45-14:50 Komercjalizacja wiedzy – wsparcie UOTT: Piotr Musiał, UOTT
14:50-16:00 Nawiązanie współpracy i diagnoza potrzeb partnera: Tomasz Szymański,
beginning | creative collaboration agency

3. Opiekun, tutor czy mentor?
Czas i miejsce: warsztat przekształcony został w kurs on-line prowadzony przez Collegium Wratislaviense dla projektu eCo-Solving. Pierwsza część materiałów zostanie udostępniona przez Collegium Wratislaviense na początku maja. W kolejnych tygodniach kurs będzie wzbogacany o kolejne materiały.

Opis:
Kurs e-learningowy pokazujący różnice w zadaniach i procesie trzech ról akademika pracującego ze studentem: tutora, mentora i opiekuna pracy. Kurs zawiera informacje nt. różnych modeli indywidualnej pracy dydaktycznej oraz zestawy narzędzi do wykorzystania w pracy ze studentem. W ramach kursu uruchomiony zostanie dodatkowy, nieobowiązkowy moduł pozwalający na interakcję wewnątrz grupy uczestników wraz z ekspertami Collegium.

4. Opiekun, tutor czy mentor?
jw.

5. Prawne uwarunkowania współpracy z partnerem instytucjonalnym
Czas i miejsce: 29.04.2016, w godz. 13:00-16:00,

13:00-13:10 Wprowadzenie: dr Maria Rogaczewska, CWS UW
13:10-13:30 Aplikacyjne prace dyplomowe – drogi do sukcesu:
dr Małgorzata Roge-Wiśniewska, WGSR UW
13:30-14:30 Prawne uwarunkowania współpracy dydaktycznej uczelni z otoczeniem:
Renata Olejnik, UOTT UW
14:30-14:45 przerwa
14:45-16:00 Prawne uwarunkowania współpracy dydaktycznej uczelni z otoczeniem c.d.

Osoby zainteresowane udziałem w poszczególnych warsztatach prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego tutaj.

Projekt eCoSolving, realizowany przez UW w partnerstwie z Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, finansowany jest ze środków funduszy norweskich oraz środków krajowych.