Podstawy mentoringu akademickiego i narzędzia przydatne w pracy mentorskiej – kurs on-line dla pracowników i doktorantów UW

przez | 31/05/2016

W ramach projektu eCo-Solving Collegium Wratislaviense przygotowowało e-kurs pokazujący podstawy mentoringu akademickiego i narzędzia przydatne w pracy mentorskiej. Kurs składa się z pięciu części:
1. Czym jest mentoring, w której omówione jest rozróżnienie między mentoringiem, coachingiem i tutoringiem, materiały wiedzowe opisujące te pojęcia;
2. Motywacja – jak mentor może budować wewnętrzną motywację u studenta: gdzie można szukać współczesnych badań; narzędzia, które mentor może wykorzystać w pracy ze studentem;
3. Mądrość w podejmowaniu decyzji – od szerokiego spojrzenia na mądrość po narzędzia, które mogą pomóc rozpocząć rozmowy o wartościach i pomóc mentorowi w zadawaniu studentowi pytań, które budują jego autorefleksję;
4. Dzisiejsi studenci – zebrane analizy i omówienia zmieniającego się pokolenia, które dzisiaj przychodzi na studia. W jakiej rzeczywistości się znajdują i jak jej zrozumienie może pomóc mentorowi;
5. Przykłady i inspiracje – zbiór ciekawych wystąpień, które mogą być inspiracją dla mentora lub przyczynkiem do rozmowy ze studentem.

W ramach kursu prezentowane są narzędzia, które mentorzy mogą wykonać na sobie samych i uzyskać informację zwrotną od ekspertów Collegium Wratislaviense.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Dostęp do kursu uczestnicy będą mieli nieograniczony. Aktywność ekspertów w komentowaniu przesłanych nieobligatoryjnych zadań trwać będzie do września.

Formularz rejestracyjny: tutaj.

Kontakt:
ecosolving@uw.edu.pl

dr Małgorzata Roge-Wiśniewska
kierownik projektu
Wydział Geografii i Studiów Regionalnych UW
mr-w@uw.edu.pl

Kurs i warsztaty są częścią projektu eCo-Solving realizowanego przez UW w partnerstwie z Fundacją Pracownia Badań i Innowacji Społecznych STOCZNIA, finansowanego ze środków funduszy norweskich oraz środków krajowych.